Ostatnio przekonał się o tym nasz pacjent Janusz, od kilku lat trenujący kickboxing.

Janusz trafił do naszego gabinetu przy RevolutionGym z powodu bólu oraz sztywności mięśni szyi. Okazało się jednak, że to nie koniec jego problemów.

„Około 3 miesiące temu zauważyłem, że z powodu trudności z oddychaniem, nie daję rady kontynuować treningu wytrzymałościowego na bieżni dłużej niż 15min. Zmusza mnie to do robienia przerw, co ujemnie wpływa na jakość i efekty treningu.”

Należy dodać, że w ostatnich miesiącach Janusz nie zrobił nic, co mogłoby wpłynąć na spadek jego wydolności tlenowej. Nie zmienił diety, rodzaju i częstotliwości treningów, nie przybrał na wadze, ani nie zachorował.

Ze względu na powyższe objawy do terapii włączyliśmy także klatkę piersiową, w tym wybrane mięśnie międzyżebrowe.

Po pierwszym zabiegu metodą Manipulacji Powięzi sztywność mięśni szyi spadła. Po 3 dniach pacjent wrócił do treningu, podczas którego biegał na bieżni przez 40min zupełnie bez uczucia duszności czy konieczności robienia przerw. Druga wizyta była głównie kontrolna. Pozytywne zmiany w układzie mięśniowo-powięziowym pacjenta okazały się trwałe, a efekty utrzymują się już 4 tygodnie.

Jak to się stało?

W tym wypadku doszło do aktywacji wcześniej niewykorzystywanych włókien mięśni międzyżebrowych, co wpłynęło na zwiększenie pojemności wdechowej płuc.

Jeśli Ty także chcesz poprawić efekty swoich treningów, skontaktuj się z nami pod nr tel. 506 600 102. Nasi terapeuci w składzie: Dawid, Gosia, Dominik oraz Szymon na pewno Ci w tym pomogą.

2019-02-13T12:07:49+00:00