Mamy przyjemność zaoferować Państwu zabiegi przy użyciu nowoczesnego aparatu do TERAPII RADIOFALOWEJ.

Pozaustrojowa fala uderzeniowa, czyli tzw. ESWT (Extracorporeal shock wave therapy) to obecnie jedna z najlepszych metod stosowana z powodzeniem w leczeniu chronicznego bólu.

Fala uderzeniowa używana jest głównie w celu: zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie obrzęków oraz regeneracja tkanek, uelastycznienie blizn (np. blizna po cięciu cesarskim, blizny po operacyjne).

Jak działa fala uderzeniowa ESWT?

Wytwarzana jest pod ciśnieniem w profesjonalnym, przeznaczonym do tego aparacie. Następnie przy pomocy impulsów aplikowana jest do ciała przez specjalną głowicę. Jej moc, czas trwania oraz głębokość, z jaką ma ona wnikać do wewnątrz ciała dobiera się indywidualnie w zależności do potrzeb pacjenta. Fala uderzeniowa ESWT dla potrzeb fizjoterapii została odkryta stosunkowo niedawno, wcześniej tego typu metodę stosowano głównie w leczeniu kamicy nerkowej.

Jak wygląda zabieg przy użyciu fali uderzeniowej ESWT?

Fizjoterapeuta lokalizuje miejsce bólowe palpacyjnie lub przez falą uderzeniową oraz pyta pacjenta o odczucia. Na miejsce zabiegowe nakładany jest żel aby fala uderzeniowa została zaaplikowana bez bólowo i bez strat energii. Po takim przygotowaniu pacjenta fizjoterapeuta okrężnymi ruchami aplikatura wykonuje zabieg.

Terapia obejmuje zwykle 5-6 zabiegów (trwają one przeciętnie kilka minut), wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu. W niektórych przypadkach są one na tyle efektywne, że odsuwają w czasie lub w ogóle zapobiegają operacjom po urazach czy zwyrodnieniach układu ruchu.

Cena przy zakupie serii 4 zabiegów spada o 50 % z 320 zł na 160 zł.

ZAPRASZAMY

 

 

2017-09-12T09:42:42+00:00